2013 m. gegužės 9 d., ketvirtadienis

Filo tešlos trikampėliai su rikota

Kai diena veja dieną,  kai iš žiemos staiga peršokame į vasarą, čia gi kaupiasi voratinkliai... Taip, vėl apmaudžiai snaudžia blogas, laukdamas geresnių laikų, kai virtuvėje klajos įdomesni kvapai ir karaliaus kitokie skoniai nei kasdien. O kadangi pastaruosius mėnesius kažkaip visai mažai gaminu, blogas buvo apleistas. Galėčiau dabar žadėti, kad jau imsiu ir krausiu receptą po recepto, bet... nežadėsiu. Jei pavyks susiimti, naujų įrašų, žinoma, bus... Viskas tik pirmyn...
Gal kai ateis tikroji vasara su braškių raudoniu ir svaiginančiu pomidorų aromatu... Gal tada papasakosiu ką nors daugiau. Na, o kol Debesų žurnalas ruošiamas vasaros eteriui, prisiminkime, ką skanaus valgėme šį pavasarį.

Filo tešlos trikampėliai su rikotos sūriu (iš pavasarinio DEBESŲ numerio) 

Puikus užkandis ir prie vyno, ir prie alaus. Jau kelis kartus draugus ir kolegas vaišinau ir jų greitai nelikdavo ant stalo. Žinoma, skaniausi dar šilti.36 trikampėliai

12 lakštų filo tešlos
100 g šviežių špinatų
1 svogūnas
1 skiltelė česnako
5 saulėje džiovinti, aliejuje mirkyti pomidorai
250 g rikotos sūrio
100 g sviesto
1 arb. š. džiovintų čiobrelių
1 valg. š. aliejaus druskos ir šviežiai grūstų pipirų pagal skonį

Iš šaldytuvo išimtus ir išpakuotus tešlos lakštus guldykite ant kepimo skardos ar kito paviršiaus. Pridenkite šiek tiek drėgna šluoste, kad neišdžiūtų. Nuplaukite ir nusausinkite špinatus. Pašalinkite storesnius kotelius. Smulkiai supjaustykite svogūną ir česnaką. Į įkaitintą keptuvę įpilkite aliejaus ir smulkintas daržoves pakepinkite, kol svogūnas gražiai pagels. Į keptuvę sudėkite špinatus ir vis pamaišydami kaitinkite ant nedidelės ugnies, kol špinatai neteks savo formos, bet neištiš. Nukelkite nuo ugnies ir palikite atvėsti.
Per tą laiką susmulkinkite iš aliejaus ištrauktus saulėje džiovintus pomidorus ir dubenyje juos sumaišykite su rikotos sūriu. Į rikotos mišinį sudėkite atvėsusias kepintas daržoves, pagardinkite čiobreliais, druska ir pipirais. Dar kartelį gerai išmaišykite.
Ištirpinkite sviestą, kepimui skirtas skardas išklokite kepimo popieriumi. Įkaitinkite orkaitę iki 180°C temperatūros.
Atsargiai atskirkite vieną tešlos lakštą (likusius lakštus vėl pridenkite drėgna šluoste), tieskite ant švaraus paviršiaus ir šepetėliu aptepkite labai plonu tirpinto sviesto sluoksniu. Lakštą peiliu išilgai padalinkite į tris juostas. Ant vieno juostos galo dėkite šaukštelį įdaro ir atsargiai, lengvai paspausdami, sulankstykite tešlą iki kito juostos galo, suformuodami trikampį. Paruoškite tokius pat trikampėlius iš likusios tešlos ir įdaro.
Trikampėlius sudėkite į paruoštas kepimo skardas, šiek tiek patepkite likusiu tirpintu sviestu. Kepkite iki 180°C temperatūros įkaitintoje orkaitėje apie 20 minučių, per šį laiką vieną kartą sukeisdami skardas vietomis ir apversdami trikampėlius, kad visi tolygiai iškeptų.
Jei kepsite tik dalį trikampėlių, likusius galite užšaldyti kitam kartui. Skaniausia valgyti ką tik iškeptus.


Skanaus :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą