2013 m. sausio 29 d., antradienis

Skumbrė folijoje

Praeitą šeštadienį pasitaikė proga susipažinti su Merkio šamukais iš arčiau - dalyvavau prezentacijoje. Ėjau nusiteikus maždaug taip: pakalbės, gražiai skambės, kažkada reiks užsisakyti ir t.t. O išėjo, kad praėjus kelioms dienoms dar jaučiu rūkyto šamuko skonį ir jau svajoju apie šviežio šamo kepimą, garinimą ir ruošimą dar kokias kitais būdais. Pasakotojas buvo itin simpatiškas ir tikriausiai net nejučia užbūrė visus susirinkusius, kad anie (žinoma, ir aš su jais) vėliau greituoju būdu sudegustavę“ patiektą šamuką, išsijuosę gyrė skonį. Tad išvada aiški, griebti ir užsisakyti šamą. O kol šamukas atkeliaus į namus, siūlau išbandyti kitos žuvies - skumbrės - patiekalą. Paprasta ir gardu. Beje, šio recepto įkvėpimas atkeliavo iš čia. Kartais, kai trūksta spyrio į vieną vietą, kad norėtųsi lėkti į virtuvę, Hugh Fearnley-Whittingstall atsidavimas paskatina persigalvoti.

Folijoje kepta skumbrė

1 skumbrė (apie 700 g), su oda
½ citrinos
1 žalia aitrioji paprika
keletas šviežių mėtų lapelių
2 valg. š. saulėgrąžų aliejaus
jūros druska
šviežiai malti juodieji pipirai
folija

Įkaitinkite orkaitę iki 180°C temperatūros.
Nupjaustykite skumbrės pelekus, žuvį išskroskite ir po tekančiu vandeniu kruopščiai nuplaukite. Dėkite ant pjaustymo lentelės ir aštriu peiliu įpjaukite 45 laipsnių kampu prie galvos iki stuburkaulio. Nuo galvos iki uodegos pjaukite išilgai stuburo, atskirdami filė nuo kaulų. Taip pat atskirkite filė ir nuo kito žuvies šono. Pašalinkite kaulus arba išilgai filė išpjaukite visą kaulų eilę.
Smulkiais griežinėliais supjaustykite aitriąją papriką. Atkirpkite du už filė bent dukart didesnius folijos lakštus, pašlakstykite trupučiu aliejaus. Tieskite ant folijos skumbrės filė, apiberkite kiekvieną aitriąja paprika, mėtų lapeliais, užspauskite šiek tiek citrinos sulčių. Apšlakstykite saulėgrąžų aliejumi. Pagardinkite jūros druska ir šviežiai maltais juodaisiais pipirais.
Sulankstykite foliją tarsi vokelį, dėkite ant kepimo skardos. Šaukite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 15 minučių.
Patiekite su griežinėliu citrinos. Skanu su ryžiais ar šviežiomis virtomis bulvėmis.

Skanaus :)
Receptas publikuotas žurnale „Debesys“ (rudens nr.).

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą