2012 m. rugsėjo 26 d., trečiadienis

Konservuotos morkos ir paprikos su kardamonais

Kažkokia sumišusi nuotaika pastaruoju metu persekioja. Noriu tikėti, kad tai tik dėl neseniai pasibaigusių atostogų ir bandymo adaptuotis bei spėti į visų greičiu skriejantį darbų traukinį. Na, kaip nors, kaip visada, praeis... O kad būtų lengviau, toliau rodau, ką ir taip visi maisto mylėtojai gali rasti žurnale „Debesys“ (nuoroda dešinėje). puikus priedas prie sumuštinių, kaip garnyras ar tiesiog paprastutė užkanda su kvapiųjų kardamonų nata.Konservuotos morkos ir paprikos su kardamonais

500 ml stiklainis

1 vidutinio dydžio morka
1 raudona saldžioji paprika

Marinatui:
100 ml vandens
100 ml baltojo vyno acto
6 kardamonų ankštys
1 arb. š. druskos
1 valg. š. cukraus
1 cm dydžio imbiero šaknis

Nuplaukite daržoves. Morką nuskuskite ir supjaustykite griežinėliais. Papriką perpjaukite pusiau, pašalinkite sėklas ir susmulkinkite lazdelėmis. Imbierą nulupkite ir supjaustykite plonais griežinėliais. Morkas ir paprikas sudėkite į sterilų stiklainį sluoksniais paspausdami.

Į nedidelį puodą supilkite vandenį, vyno actą, suberkite kardamonus, druską, cukrų ir imbierą. Viską išmaišykite. Pakaitinkite, kol užvirs, ir, sumažinę ugnį, leiskite kvapams susimaišyti. Po kelių minučių supilkite marinatą ant daržovių į stiklainį (palikite bent centimetrą iki stiklainio viršaus). Jei pageidaujate, galite sudėti imbierus ir kardamonus (bus aštriau ir kvapniau). Užsukite stiklainį, pavartykite, kad oro burbuliukai sukiltų į paviršių.

Kai atvės, stiklainį su gėrybėmis laikykite šaldytuve.Skanaus :)
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą