2011 m. gruodžio 9 d., penktadienis

Quiche su porais

Pagaliau sninga... Nors ir šlapuma, bet vis sniegas, baltas, mielas, taip pasiilgtas. Gal ir būtų jėga gyventi ten, kur nuolat šilta, bet visgi žiema yra gerai. Gali susisukusi į šiltą antklodę gerti arbatą (arba balintą kavą) ir niūniuoti apie vasaros atostogas kur nors šiltuose kraštuose arba apie Naujųjų metų sutikimą kitaip ir  kitur nei praeitais metais. 
Malonu regzti  mintis apie geresnį, šviesesnį rytojų... 
O kad gėrio nebūtų per mažai, kepame Quiche - angliškos (nors dabar tradiciškai šis patiekalas atstovauja Prancūzijos virtuvei) kilmės trapios tešlos pyragą. Įdaras - fantazijos reikalas. Galima rinktis vegetariškus produktus, galima dėti žuvies, vištienos ar kitaip bandyti skonius. Aš kepiau su porų-grietinėlės įdaru ir nenusivyliau.
Trapios tešlos pyragas su porais

Tešla:
170 g šalto sviesto,
250 g miltų,
5 šaukštai šalto vandens,
0,5 šaukštelio druskos

Įdaras:
2 nedideli porai (baltoji dalis),
2 šaukštai sviesto,
2 kiaušiniai,
puodelis grietinėlės (250 ml),
sauja tarkuoto fermentinio sūrio,
mėgstamų prieskonių (gali būti čiobreliai, muskato riešutas),
šiek tiek kapotų šviežių petražolių,
druskos ir pipirų pagal skonį

Pirmiausia gaminame tešlą. Ant švaraus stalo beriame miltus, sumaišytus su druska, ant miltų dedame kubeliais pjaustytą sviestą ir peiliu viską pjaustome, kol susidaro trupiniai, pilame po šaukštą vandens ir rankomis minkome tešlą, kol trupiniai sulimpa į gan vientisą masę. Nereikia, kad tešla būtų tobulai vientisa. Tešlos gumulą suvyniojame į maistinę plėvelę ir mažiausiai 30 minučių paslepiame šaldytuve.
Per tą laiką ruošiame įdarą. Smulkiai susipjaustome porus. Įkaitintoje keptuvėje išlydome sviestą ir pakepiname porus, kol šie suminkštėja. Paruoštus porus perdedame į dubenį, čia pat įmušame kiaušinius, gerai išmaišome ir pilame grietinėlę, beriame tarkuotą sūrį ir prieskonius, padruskiname, papipiriname ir dar kartą sumaišome. 

Įkaitiname orkaitę. Pasiruošiame kepimo indą, traukiame tešlą iš šaldytuvo ir greituoju būdu, bet atsargiai iškočiojame apie 0,5 cm storio "blyną", gražiai išklojame formą, "meistriškai" užlankstome kraštelius, šakute subadome pagrindą ir kišame į orkaitę 20 minučių kol švelniai paruduoja.  
Kai tešla šiek tiek atvėsta, supilame įdarą. Belieka pašauti quiche'ą į orkaitę ir palaukus dar apie 30-40 minučių mėgautis.

Skanaus :)
Gaminta pagal Quiche Aux Poireaux

4 komentarai:

 1. Aha, 2011 metų sutikimas buvo toks nusikvėpęs ir nuvargęs. Tebūnie 2012 kitokie. Perverčiam puslapį - oplia. Savaitgalį kepsim šitą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. O, kaip įdomu, iš kur info kad quiche kilęs iš anglijos? Aš kiek girdėjau/skaičiau/domėjausi, kad tai visgi vokiškos kilėms patiekalas, kilęs iš Lotaringijos žemių, kurios kadaise priklausė Vokietijai. Dabar šis regionas (Lorraine) yra Prancūzijos valdos.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pievu, skanaus :)

  Egle, :) Aš, matyt, per mažai domėjausi :)Ačiū už pastebėjimą.
  Beje, viename protingame žodyne radau anglišką juoką: Real men don't eat Quiche.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Prisiekiu, kad maniškis pritartų 100% :)

  AtsakytiPanaikinti